Turecko nebo Tunisko ?

Plánujete letět na dovolenou a rozmýšlíte se právě mezi těmito dvěma destinacemi? Sepsala jsem pro vás můj názor na Turecko i Tunisko, výhody, nevýhody a v čem jsou si podobné. Tak snad se rozhodnete správně a z vaší dovolené budete odjíždět nadmíru spokojeni 🙂

Tunisko

V Tunisku jsem byla jednou v létě na dovolené. Byli jsme na pevnině v oblasti Hammametu. Byli jsme s rodinou v polovině září na 8 dní all inclusive. 

Letěli jsme s cestovní kanceláří Blue Style a leteckou společností Travel Service. V letadle jsme dostali bagetu se šunkou a nějakou pomazánkou a kelímek pití. To bylo celkem fajn, na to, že let netrval příliš dlouho, nějak kolem dvou hodin.

První dojem z letiště byl: šílené dusno, neuklizené záchody a úplně jiný svět- prostě Afrika. Potom jsme vyhledali delegátku a ta nás navedla k autobusu. Po cestě autobusem jsme to měli vše na očích. Všude vyloženě „brajgl“. Neuklizené chodníky, na polích obrovské skládky, strašná bída a auta si jezdily jak chtěly, kde chtěly. Všude pusto a poušť. To byl můj první dojem.

Ubytovaní jsme byli v hotelu SplashWorld Venus Beach 4****. Po příchodu do hotelu jsme čekali na recepci, jaký pokoj nám přidělí. Pokoj byl celkem uklizený, základně zařízený, avšak záchod s koupelnou byl úplně miniaturní. Obědy, večeře i svačiny byly celkem pestré: od sladkých zákusků, baget na svačinu a ovoce, rýže, směsí masa na večeři. Snídaně byly však podle mě poměrně skromné: nějaké cereálie, několik kusů celkem tvrdého pečiva a výběr z oliv, šunek, sýra, palačinky, omelety, káva a čaj.

Hotel měl svůj bazén, aquapark i pláž. Bazén byl celkem hluboký a studený, ale to přikládám za vinu počasí. Tobogány byly fajn, akorát nebyly moc hlídané. Pláž byla špinavá, všude nějaký nepořádek, odpadky a v moři občas řasy. Moc se mi tam nelíbilo. Jinak personál hotelu byl celkem příjemný a ochotný.

V Tunisku jsme se vydali jeden den taxíkem do města. Taxikář jel poměrně rychle a nějaké pravidla ho podle všeho nezajímaly. Ve městě byly trhy, kde vám nabízeli všechno možné, hlavně „všechno zdarma“. Na to nenaleťte. Ve městě byl taky hrozný chaos a celkem nepořádek. Mimo hotelové resorty končí civilizace a dál už nikoho moc nepotkáte. Byli jsme tam zrovna potom, co se stal teroristický útok v jednom místním hotelu. Měla jsem proto celkem strach, ale z hlediska bezpečnosti mi přišel hotel hlídaný a vcelku bezpečný, i když pocit to byl zvláštní.

Když jsme odlétali, byla jsem celkem ráda, že už je to za mnou. Tunisko mě tedy nenadchlo.

Turecko

Do Turecka jsme letěli na konci května jako last minute od německé CK 5VorFlug. Zájezd byl velice levný a na celkem 5 dní. Kupovali jsme ho přes portál Dovolená.cz od Student Agency.

Letěli jsme  z Vídně se společností Sun Express. Před odletem jsme byli zdarma v letištním salonku díky MasterCard World kartě. V letadle bylo občerstvení pouze za poplatek. Let trval skoro tři hodiny.

Přiletěli jsme do Antalye. Na letišti nebylo zdaleka takové horko jako v Tunisku – bylo klimatizované. Šla jsem na toaletu a úplně jsem se zděsila : turecký záchod. Díra do země a kohoutek na umytí. Naštěstí se otevřely další dveře a tam už byl normální záchod, to mě uklidnilo 🙂 Po cestě do hotelu autobusem jsem byla mile překvapená. Všude převážně čisto a uklizeno, žádné skládky a podél silnic rostly okrasné květiny. Řidič autobusu nás docela bavil.

Ubytovaní jsme byli v hotelu Club Konakli 4****. V hotelu nás nahnaly do jídelny, abychom se tak pozdě večer ještě stihly najíst, což bylo příjemné po dlouhém letu.
Potom nás i s kufry provedli zahradou a ubytovali v moc pěkných pokojích, všechno až do konce fungovalo, až na světlo, kde nám praskla žárovka v hlavním osvětlením pokoje, museli jsme použít lampičky u postele, to byl však jen detail :).

Jídlo nebylo zase tak pestré jako v Tunisku, trochu menší výběr, ale za to bylo moc dobré a na snídani pečivo bylo čerstvé a křupavé. Hotelový bazén byl naprosto bezva i lehátka byly super. Akorát voda v bazénu byla trošku studená. Hotel přímo pláž neměl, tedy měl, ale byla úplně mimo hotel. Pláž byla opravdu hrozná a hrozné vlny. Nekoupala jsem se ani jednou v moři.

Personál hotelu byl moc ochotný a na stromech zde rostly místo jablek pomeranče, které jsme si natrhali i domů. Byli jsme i ve městě. Jeli jsme autobusem, který objížděl pár hotelů a nabíral lidi. Ve městě úplně jiný svět oproti Tunisku. Bylo to trošku vyspělejší město. Všude čisto, trhy a příjemní lidé.
Z Turecka jsem odlétala trošku se smutkem v duši, bylo mi líto, že už to skončilo.


V Turecku se mi líbilo mnohem více než v Tunisku. Rozhodně mi to tam přišlo bezpečnější a poklidnější. Spousta věcí ale záleží na konkrétním hotelu, kde jste ubytování a na lokalitě.

Celkově bych doporučovala spíše to Turecko 🙂

Jsem Míša. Mám po maturitě a pracuji jako pečovatelka v domově pro seniory. Odmalička ráda pomáhám lidem a zajímám se o mezilidské a partnerské vztahy. Píši básně, příběhy a články a měla jsem už několik blogů. Řekla bych, že ráda a dobře vařím, Mým koníčkem se však stalo v poslední době i cestování. Více v článku :))

Označeno s: , , , , , , , , , , , , , , , , ,

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*