Asie 2017 část druhá

23.1. – 10.2.2017

V zimě jsem absolvoval spolu s přítelkyní a její rodinou zatím nejdelší dovolenou. Byli jsme skoro 3 týdny v Thajsku, Malajsii a Dubaji. Byla to zatím nejsložitější dovolená na plánování ale stálo to za to, ostatně jako vždy 🙂 V následujícím článku se pokusím sepsat naše zážitky a co jsme všechno viděli. Protože to byla dlouhá dovolená, tak jsem článek rozdělil do dvou částí. Toto je část druhá. Část první ZDE

Přílet do Malajsie

Před 11. hodinou jsme přistáli v hlavním městě Malajsie Kuala Lumpur. V příletové hale jsme si koupili jízdenky na autobus a jeli jsme do centra. Přijeli jsme na stanici KL Sentral, odkud jsme měli v plánu jít pěšky na hotel. Po asi dvaceti minutách bloudění v rozpálených ulicích jsme nakonec jeli k hotelu metrem. Měli jsme rezervovaný hotel na jednom náměstí přímo v centru a kousek od metra. Po obědě jsme už dorazili na hotel. Na pokoji jsme si odpočinuli a šli jsme vyzkoušet hotelový bazén na střeše 🙂

Večer jsme ještě jeli metrem do centra k slavným mrakodrapům Petronas Twins Towers. Viděli jsme hezky nasvícené fontány a prošli jsme se hezkým parkem. Určitě každému doporučuji se sem zastavit po setmění. Přímo od stanice metra KLCC dojdete k parku s fontánami, které stojí za to vidět. Parkem vedla běžecká dráha a spoustu lidí tu běhalo. I po tmě však bylo dost horko a vlhko. V nákupním centru pod Petronas Towers jsme povečeřeli a jeli zpět na hotel. Byl to náročný cestovní den.

Batu Caves a Central Market

Další den jsme museli trochu upravit naše plány. Bylo nám všem špatně a strávili jsme na záchodě víc času, než jsme si představovali 😀 Ráno jsme jeli vlakem na okraj Kuala Lumpur, kde jsou Batu Caves. Je to vlastně chrám v jeskyni, kam se jde nahoru po schodech.Vstup sem je zdarma, stačí sem pouze dojet vlakem. Celkově se mi to docela líbilo a pokud jste už v Kuala Lumpur, doporučím se zastavit i sem.

Po cestě zpět jsme se stavili na Central Market. Tento trh nebo spíš menší nákupní centrum jsme měli hned za hotelem. Celý market je v budově s klimatizací. Oproti teplotám venku tu tak bylo příjemně. Nakoupili jsme si nějaké suvěnýry a někteří z nás i něco na sebe. Výběr byl velký a ceny super.

Všem nám bylo pořád ještě špatně, a tak jsme si koupili v místní lékarně nějaké prášky. Odpoledne jsme odpočívali na hotelu a zajeli se ještě podívat na dvojčata za denního světla. Večer jsme pak ještě stihli koupání v hotelovém bazénu. Výhled od bazénu na svítící metropoli byl prostě skvělý 🙂

Petronas Twin Towers a odlet na Langkawi

Ve čtvrtek jsme měli v plánu návštěvu mrakodrapů Petronas Twin Towers. Vstupenky jsem koupil den předem online. Rezervace je na přesnou hodinu a nemusíte tak stát nikde frontu. Vstup vychází v korunách asi na 500 Kč na osobu. Dopoledne jsme se odhlásili z hotelu a nechali si na recepci batohy. Od hotelu jsme jeli metrem přímo k mrakodrapům. Prohlídka probíhá v menší skupině. To se mi hodně líbilo. Nikde se netlačíte a na všechno je dost času. Napřed vyjedete k mostu mezi věžemi zvaného Skybridge. Potom už vás výtah doveze až nahoru do 86. patra. Výhled sice nebyl tak super jako třeba v New Yorku, ale i tak to stálo za to 🙂

Po návštěvě věží jsme jeli zpět na hotel pro batohy. Z hotelu jsme jeli Uberem na letiště. Letiště je od města vzdálené asi hodinu. Toto je asi jediná nevýhoda Kuala Lumpur. V 19:20 jsme odlétali se společností Air Asia na Langkawi. Let byl krátký a rychle utekl. Na Langkawi jsme přiletěli už za tmy. V příletové hale si koupili lístek na taxi a po chvilce jsme už jeli k našemu ubytování. V chatce jsme si zapli klimatizaci a po náročném dni šli konečně spát.

První den na Langkawi

Na Langkawi jsme byli celkem 4 noci a na celý pobyt jsme si půjčili skůtry. Hned ráno jsme tak vyjeli na skůtrech do města. Jeli jsme do Underwater World. Jak už název napovídá, šlo o akvárium a podmořský svět. Vstup byl za 46 MYR na osobu – cca 280 Kč. Akvárium bylo super a líbilo se mi. Oproti podobným v Evropě zde byly úplně jiné ryby a celkově to bylo moc pěkné.

Přes poledne, kdy je největší vedro jsme byli na ubytování. Byly jsme ubytovaní v T Star Cottage, což je takový koncept ubytování v přírodě. Měli jsme nejdražší (ale i tak velmi levnou) chatku v patře s klimatizací. Ubytování se mi moc líbilo a určitě bych sem jel znovu.

Odpoledne jsme se pak šli vykoupat na pláž, kterou jsme měli pár minut chůze od ubytování. Voda byla i na můj vkus (nemám rád studenou 🙂 ) hodně teplá. Člověk skoro ani nepoznal, že je ve vodě. K večeru jsme jeli do hlavního města ostrova Langkawi – Kuah. Dali jsme si něco k večeři, viděli symbol ostrova – orla a pozorovali západ slunce. Po setmění jsme se pak vrátili na skůtrech zpět na ubytování.

Skybridge a vodopády

Následující den jsme vstali brzo ráno a jeli asi 18 km k lanovce. Účelem bylo dojet hned z rána, aby jsme se vyhnuli davům turistů. To se podařilo a u pokladny ani na lanovku nebyla žádná fronta. Mohli jsme jet rovnou nahoru. Lanovka stála 55 MYR, takže něco kolem 330 Kč. Visutý most Skybridge se platil zvlášť a stál ještě dalších asi 6 MYR. Výhled z vyhlídky na horní stanici lanovky byl famózní. Tohle místo by měl navštívit určitě každý, kdo je na Langkawi. Moc se mi to líbilo. Výhled rozhodně nejde popsat slovy, tak mrkněte na fotky.

Sjeli jsme zase zpátky lanovkou dolů a popojeli o kousek dál. Vyšli jsme až k vodopádu Seven Wells Waterfall. Cesta byla dost do kopce a po schodech. Na toto místo asi všichni nikdy nezapomeneme. Při jízdě po přírodním tobogánu se nám totož podařilo potopit GoPro kameru. Co by jsme pro záchranu videí a fotek neudělali. Slezli jsme od vodfopádu dolů, koupili brýle na potápění, vylezli zpátky nahoru a kameru na několikátý pokus pod vodou našli mezi kameny a vylovili 🙂 Záznam na kartě byl v pořádku, ale kamera už ne. Od tohoto dne tak už byly videa a fotky bez GoPro. Nic to ale neměnilo na tom, že vodopád byl super.

Odpoledne jsme stihli ještě dojet na druhou stranu ostrova, kde jsme se vykoupali na moc hezké pláži. Byl tu moc hezký písek a voda byla taky krásně čistá. Určitě jedna z nejhezčích pláží na ostrově. Cestou zpět na naše ubytování nás zastihla menší bouřka. Naštěstí bylo kolem silnice dost přístřešků a když hodně pršelo, tak jsme se vždycky někam schovali.

Poslední den na Langkawi

Náš poslední celý den na ostrově jsme strávili relaxem na pláži. Jeli jsme opět na druhou stranu ostrova, kde jsme objevili moc hezkou pláž, která se jmenovala Tanjung Rhu Beach. Jeli jsme až na samý konec pláže. Tato pláž se nám na Langkawi líbila určitě nejvíc.

Po cestě z pláže jsme se stavili ve vnitrozemí ostrova na večeři. Zastavili jsme u jedné restaurace hned u silnice. Byla to jedna z těch restaurací, kam chodí jen místní. Nikdo tu neuměl anglicky a ani jídelní lístek tu neměli. Nakonec jsme si ale objednali a za asi 30 Kč jsme měli polévku, hlavní chod i něco k pití 🙂 Večer jsme už jen vrátili vypůjčené skůtry, protože další den ráno jsme už odlétali z ostrova pryč.

Cesta zpět do Bangkoku

Ráno jsme se odhlásili z ubytování a jeli taxíkem rovnou na letiště. V 10:30 jsme měli let do Kuala Lumpur opět s Air Asia. Po ani ne hodinovém letu jsme si na letišti v Kuala Lumpur dali oběd a v 13:45 pokračovali letem do Bangkoku.

Odpoledne jsme už přistáli v Bangkoku. Na letišti jsme si vystáli dlouhou frontu pro razítko do pasu a pak kratší frontu na taxi. Jeli jsme rovnou do hotelu. Na tuto noc jsme měli rezervovaný lepší hotel. Dostali jsme welcome drinky a zdarma upgrade pokoje. Pokoj byl hodně velký a celkově hotel paráda. Večer jsme se už jen šli projít po okolí, dali si něco dobrého na večeři a také zašli na thajskou masáž nohou. Masáž trvala hodinu a všichni jsme odcházeli spokojení 🙂 Před dalším dnem v letadle to byl super odpočinek.

Z Bangkoku přes Helsinky do Dubaje

Brzo ráno jsme se v hotelu nasnídali. Před hotelem si přes aplikaci Uber zavolali taxi, které nás odvezlo na letiště. Letět z Bangkoku přímo do Dubaje by byla nuda, takže jsme to vzali přes Helsinky 😀 Z Bangkoku jsme odletěli v 10:55. Konečně jsme alespoň dostali sedačky u okna. Více než 11 hodinový let přes den mi celkem utekl. Dostali jsme najíst, viděl pár filmů a v 17:05 jsme už přistáli v Helsinkách.

Na letišti jsme si našli místo u brány, kde už večer nic neletělo. Byly tu fajn lehátka a lavičky. V celém terminálu je také neomezená Wi-Fi a zásuvky všude možně. Na pár hodin jsem dokonce i usnul 😀 Ráno jsme si dali snídani v salonku a v 8:25 už odlétali do Dubaje. Let byl příjemný díky tomu, že se mi nějakým zázrakem podařilo zdarma rezervovat místa u nouzového východu. Místa na nohy tak bylo opravdu hodně. Jako další bonus byl skvělý výhled na hory.

Přílet do Dubaje

V 16:30 jsme přistáli v Dubaji. Hned na letišti jsme měli rezervované auto v půjčovně. Asi hodinu po přistání jsme tak už opustili letiště vypůjčeným autem. Z letiště jsme za chvilku byli v Dubai Mallu. U tohoto obchodního centra je i nejvyšší budova světa Burj Khalifa. Sem jsme se museli hned jet podívat. Hlavně jsme ale chtěli vidět fontány.

Hned u fontán jsme si dali večeři ve Five Guys. Šli jsme se ještě podívat na místní akvárium, které je také součást Dubai Mall. Část akvária je vidět přímo z obchoďáku. Jinak se vstup platí. Na prohlídku jsme ale nešli. Večer jsme pak už dojeli na hotel. Bydleli jsme na okraji města, asi 20 minut od centra.

Den v Dubaji a desert safari

Ráno jsme se po snídani v hotelu vydali autem do Dubai Mariny. Zaparkovali jsme v přilehlém obchodním centru. Prošli jsme se kolem Mariny, kochali se mrakodrapy, které byly úplně všude. Došli jsme až k nedaleké pláži u JBR Marina Walk. Všude kolem byly luxusní auta a vůbec jsem měl na každém kroku pocit, že úplně všechno kolem je strašně drahé. Po obědě jsme jeli zpět do hotelu. Na odpoledne jsme totiž měli z Grouponu (obdoba Slevomatu) koupený výlet do pouště.

Odpoledne jsme od hotelu šli na nedalekou benzinku, kde nás vyzvedl minivan. Jeli jsme zhruba hodinu v hustém provozu, než jsme dojeli do pouště. Tam už jsme přesedli do Toyoty Land Cruiser a jeli přes písečné duny. Jízda v dunách byla super 🙂 V poušti jsme se ještě projeli na velbloudech a usadili se v táboře. Měli jsme občerstvení a po setmění byla různá taneční vystoupení. Po večeři nás odvezli z pouště zpět na hotel. Byl to super zážitek a určitě můžu desert safari jako výlet doporučit.

Poslední den v Dubaji a odlet do Prahy

Náš poslední den celé dovolené jsme se po snídani odhlásili z hotelu a jeli do Mall of The Emirates. Musel jsem se přece podívat na sjezdovku v nákupním centru a trochu se projít po obchodech. Dál jsme dojeli k pláži u hotelu Burj Al Arab, což je nejluxusnější hotel na světě. Zaparkovali jsme hned u pláže a protože byl pátek, tak bylo parkování zdarma. Sice jsme se už nekoupali, ale i tak byla procházka po pláži super.

Z pláže jsme přejeli do Dubai Mall. Museli jsme se před odletem ještě pokochat nejvyšší budovou světa 🙂 Prošli jsme se kolem dokola parkem a nakoupili poslední suvenýry. Odpoledne jsme po cestě na letiště koupili benzín a u terminálu vrátili vypůjčené auto.

V 19:30 jsme odletěli z Dubaje. V letadle jsem samou únavou dokonce na pár hodin usnul. To se mi už dlouho nepovedlo 😀 Před půlnocí jsme už přistáli na letišti v Praze a někdy k ránu už byli v Brně.

 


Rekapitulace

Celkem jsme strávili na cestách necelé tři týdny. Desetkrát jsme letěli letadlem. Navštívili jsme spoustu krásných míst. Poznali různé kultury. Ochutnali mnoho nových jídel. Byla to moje nejdelší a zároveň asi zatím nejlepší dovolená. Už teď se ale těším na další. Vlastně jsem se těšil už v letadle zpět do Prahy. Jihovýchodní Asie mě dostala a určitě jsem zde nebyl naposled. Každému, kdo alespoň trochu uvažuje o cestě do těchto míst můžu rozhodně cestu doporučit. Stojí to za to !

Jako bonus ještě nějaká videa z cesty 🙂

Označeno s: , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*